Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

Ankara Masaj Ankara Masaj Ankara masaj Ankara masaj salonları masaj Ankara Ankara Masaj Salonları
istanbul masaj salonu istanbul masaj istanbul masaj salonu izmir masz
istanbul masaj salonu Ankara masz Ankara Masaj Ankara Masaj

 

Klasik Masaj için yorumlar kapalı

Klasik Masaj

| Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masaj Salonu, Ankara masaj salonu çankaya | 12 Nisan 2014

Klasik Masaj

Hepimizin günlük hayatı yoğun bir tempoda geçmektedir. Sabah erken saatlerde başlayan günlük işlerimiz akşam geç vakitlere kadar sürmekte ve çoğu kez dinlenmeye vakit bulamamaktayız. Özellikle büyük kentlerde evden işe gitmek, okula gitmek, alışverişe gitmek bile büyük zaman almaktadır. İş stresi, yollarda yaşanan stresler hepsi bir araya geldiğinde ise hem beden olarak hem de zihinsel olarak oldukça yorgun düşeriz. Bedeni ve zihni dinlendirmenin en iyi yollarından biri ise masajdır. İnsanlık tarihi kadar eski olan vücudu masajla dinlendirme yöntemi bugün modern masaj salonlarında yapılmaktadır. Profesyonel masörler farklı masaj tekniklerini uygulamakta ama Ankara masaj her kesimden insanların en çok tercih ettiği masajdır.

Klasik Masajın Yararları

Masaj ülkemizde hamamlarda, kaplıcalarda, otellerde, hastanelerde, evlerde, spor salonlarında ve masaj merkezlerinde yapılmaktadır. Ancak masaj kesinlikle profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Çünkü bilinçsiz yapılan masajlar fayda yerine zarar getirebilir. Öncelikle masaj yapılan salon hijyen ve sağlık koşullarına uygun olmalıdır. Masaj için gelen müşterinin öncelikle psikolojik olarak rahatlaması sağlanmalıdır. Vücudun belli bölgelerine veya tamamına uygulanabilen klasik masaj kan dolaşımını artıracak, damarları genişletecek ve böylece dokulara ve hücrelere daha fazla kan gitmesini sağlayacaktır. Masaj yaptıran kişi günün yorgunluğunu ve stresini atacak, hem bedenen hem de zihinsel olarak kendisini daha zinde ve dinlenmiş hissedecektir. Bu masaj baş, boyun, ense ve sırt bölgelerindeki ağrılar için tedavi amaçlı da yapılmaktadır. Strese bağlı migren ağrılarına, adet ağrılarına, kabızlık gibi sorunlarına da masaj çare olabilmektedir.

Ayrıca masaj sırasında vücut endorfin hormonu salgılamakta ve masaj yaptıran kişi tatlı bir rahatlık hissetmektedir. Güne daha zinde başlamak isteyenler ya da günün yorgunluğundan kurtulmak isteyenler artık diledikleri saatlerde masaj yaptırabilirler. Özellikle büyük şehirlerde çok sayıda masaj salonu hizmet sunmaktadır. Klasik masaj yaklaşık bir saat sürmekte ve herkes buna zaman ayırabilmektedir. Ancak masajdan önce masaj salonunu görmeniz veya kaliteli masaj salonları ile ilgili bir araştırma yapmanız önemlidir. Masaj hijyen koşullarda ve deneyimli masörlerce yapılmalıdır. Güvendiğiniz bir masaj salonunun telefon numarası her zaman yanınızda bulunması da sizin için iyi olacaktır.

Ankara Masaj